Bazy ogłoszeń przetargowych

Płatne raporty przetargowe są bardzo powszechne. Coraz więcej się o nich słyszy. Znajduje się również coraz więcej chętnych. Znajdziemy oczywiście nie gdzie indziej jak w internecie. To właśnie w sieci pojawia się coraz więcej informacji w tych kwestiach. To właśnie w internecie najszybciej i najprościej znajdziemy informacje na taki temat jak tryb odwołania się od rozstrzygnięcia w przetargu czy np. bazy ogłoszeń przetargowych. Jedną z takich baz są właśnie wyżej wspomniane płatne raporty przetargowe. Obecnie tego typu działalnością zajmuje się coraz więcej przedsiębiorstw, które mają do zaoferowania fachowo przygotowane raporty, według konkretnych kryteriów. Najważniejsze to na początek określić konkretnie to, co nas interesuje. Potem wnosi się odpowiednie opłaty. Następnie otrzymuje się na pocztę mailową regularnie raport, który zawiera opis przetargów oraz linki, gdzie można znaleźć konkretne oferty. Niewątpliwie jest to wygodne rozwiązanie, ale… sporo płatne.

Mniejsze firmy, nie posiadające zbyt zasobnego portfela, mogą poszukać bardziej atrakcyjnych pod względem cenowym sposobów śledzenia aktualnie pojawiających się przetargów. Można to zrobić na dwa sposoby – albo ręcznie, albo automatycznie. Ten pierwszy sposób to korzystanie po prostu z łatwo dostępnych dzisiaj wyszukiwarek przetargów. Najbardziej oficjalną wyszukiwarkę przetargów możemy znaleźć na stronie internetowej UZP (Urząd Zamówień Publicznych). W tej wyszukiwarce możemy przeszukiwać takie miejsce jak baza ogłoszeń według kryteriów daty publikacji, terminu złożenia oferty czy np. lokalizacji. To dobry sposób na wyszukanie konkretnego, interesującego nas przetargu. Jednak jest dosyć drogi.

Można sprawdzić także automatyczny sposób śledzenia przetargów. Opiera się na korzystaniu z darmowych źródeł, w których istnieje możliwość skorzystania z opcji wysyłania raportów na pocztę e-mail. Na pewno warto sprawdzić to, co ma do zaoferowania serwis eGospodarka. Rejestracja jest darmowa, a obsługa bardzo prosta. Tego typu miejsc jest znacznie więcej.